Płynący z Karaibów do Wielkiej Brytanii okręt flagowy, pełen korsarzy i nieskazanych więźniów, zmierza do siedziby króla Jerzego w celu ich osądzenia. Wtem, przebiegła i bezkompromisowa piratka Flora Burn, tworzy zaklęcie używając starożytnego, magicznego talizmanu, który zamienia wszystkich na pokładzie w szczury.

Na domiar złego okręt rozbija się na irlandzkim wybrzeżu, a bezwględna Flora porywa syna dowódzcy floty i ucieka wraz z załogą. By odzyskać upragnioną wolność i ludzki wygląd musimy uratować potomka admirała oraz złamać okropny czar. Curse of the Sea Rats łączy elementy platformówki z wymagajacymi pojedynkami – wszystko to, co lubimy w metroidvaniach, ubrane w piękne, ręcznie rysowane animacje 2D i unikalną mechanikę walk w czasie rzeczywistym. Pragnąc osiągnąć zamierzony sukces – wybieramy jedną z czterech grywalnych postaci, z których każda ma własną silną osobowość, historię i cele oraz specjalne umiejętności. Wcielimy się w rekruta Davida Douglasa, łowcę Buffalo Calfa, lidera grupy buntowników Bussę, a także japońską wojowniczkę Akane Yamakawa. Eksplorujemy nieliniowy świat z rozsianymi wokół, tajemniczymi miejscami, w których znajdziemy drogocenne skarby, pożyteczne przedmioty i mityczne złowrogie stworzenia. Ponadto rozwiążemy po drodze niejedną interesującą łamigłówkę i pokonamy śmiercionośnych, ostatecznych bossów. Dynamicznie modyfikowana ścieżka dźwiękowa zgodnie z biegiem wydarzeń w grze została stworzona przez utalentowanego kompozytora i muzyka Maxa Balleta.

„Curse of the Sea Rats jest inspirowana świetnymi grami metroidvania, takimi jak Bloodstained, Guacamelee i Hollow Knight. Wpływ na nas miały również tytuły, w które uwielbiamy grać, takie jak Diablo, Indivisible, Path of Exile i saga Street Fighter.” – deweloperzy Petoons Studio

Premiera Curse of the Sea Rats nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i S, a także Nintendo Switch.