Wydawca Trüberbrooka i The Inner World zaprosi nas do udziału w kolejnej przygodówce, tym razem zaplanowanej na 2022 rok.

Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit to przepięknie namalowana przygodówka point and click 2.5D, za której powstanie odpowiada litewskie studio Tag of Joy (kierowane przez dyrektora artystycznego Broken Sword 2.5). Gra zabierze nas do tętniącej życiem, nowoczesnej Europy.

Fabuła Cowns and Pawns skupia się na Mildzie, dziewczynie z Chicago, która nieoczekiwanie otrzymuje spadek po dziadku – dom znajdujący się na Litwie. Wyrusza więc do Europy, jednak już po przyjeździe jakiś nieznajomy grozi jej, żądając rezygnacji ze spadku. Zdeterminowana i zaintrygowana Milda bada zniszczony dom, odkrywając stare dokumenty i wskazówki z XV wieku. W mgnieniu oka zostaje wciągnięta w niebezpieczne poszukiwania dawno zaginionej, tajemniczej relikwii.

„W Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit używamy ręcznie malowanego tła 2D, które projektujemy w trójwymiarowym świecie i łączymy z postaciami 3D. Choć może to być trudne, takie podejście umożliwia uzyskanie różnych efektów wizualnych w grze: inteligentnych efektów świetlnych, cieni w czasie rzeczywistym, efektów głębi 3D (paralaksy), które reagują na pozycje kursora i głównej bohaterki w scenach.” – reżyser gry Šarūnas Ledas

Wiele scen w grze obserwujemy z różnych perspektyw i kątów widzenia kamery, co odróżnia Corwns and Pawns od tradycyjnych przygodówek realizowanych w 2D.

Gra zostanie wydana na komputery PC (Windows i Linux) oraz Mac w 2022 roku.