Wypełniona akcją strategia czasu rzeczywistego studia Smilegate, osadzona w uniwersum Crossfire otwiera swoje podwoje w Early Access.

W niedalekiej przyszłości społeczeństwo rozpada się, a świat jest rozdzierany przez korporacyjne konflikty – trzy walczące ze sobą o dominację frakcje. W rozgrywce uwzględniono 45 jednostek (od piechoty, przez transport, czołgi, po pojazdy latające) oraz sześciu dowódców do wyboru. Zadaniem graczy będzie stworzenie armii, zarządzanie zasobami, wzmacnianie pozycje i przedzieranie się przez pole bitwy. Crossfire: Legion ma do zaoferowania kampanię fabularną (pierwszy akt jest już dostępnym pozostałe trzy będą rozwijane w fazie Early Access), walkę w kooperacji oraz tryb rywalizacji w rozgrywkach dla wielu osób. W późniejszym etapie rozwoju możemy oczekiwać narzędzi do tworzenia własnej zawartości oraz opcji rozgrywania turniejów. Wkrótce mamy zobaczyć nowe tryby gry (Battle Royale, Round Robin), system powtórek i integrację z Warsztatem Steam.

„Crossfire: Legion to w głębi serca zainspirowana klasykami strategia czasu rzeczywistego. To, co ją wyróżnia, to magiczna nuta makro-strategii z dostosowywaniem armii, map i gry. Cieszymy się, że możemy w końcu wprowadzić grę do wczesnego dostępu i nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co myślą o niej gracze, którzy dorastali na RTSach lub dopiero (albo ponownie) odkrywają ten gatunek. Brakowało nam takich gier i właśnie o nich myśleliśmy, tworząc Crossfire: Legion!” – Maurice Grela, Game Designer w Blackbird Interactive

Crossfire: Legion jest dostępny na PC w polskiej wersji językowej (z napisami).