To powinna być gratka dla fanów karcianek oraz dobrych tytułów fabularnych. Nie zabrakło także pixelartowej oprawy graficznej.

Deweloperzy z Tako Boy Studios opublikowali zwiastun swojej najnowsze gry. Cross Blitz to karcianka z elementami RPG, która została osadzona w fantastycznym świecie pełnym ciekawych postaci. Gracz może wybrać jednego z pięciu bohaterów, a następnie udać się w podróż po krainie Cross Dawn Isle. Nie brakuje tu żądnych krwi piratów czy bardów chcących być gwiazdami pop, więc ostatecznie gracz nigdy nie wie co czeka za rogiem. Twórcy Cross Blitz przygotowali fantastyczne uniwersum, w którym nie zabrakło poczucia humoru. Sama gra jest inspirowana całymi latami obcowania z legendami pokroju Breath of Fire, Dragon Quest, Final Fantasy oraz Slay the Spire, Hearthstone czy Steamworld Quest. Twórcy starali się wymieszać to co najlepsze ze wszystkich gier, które sami kochają i właśnie dlatego w swoim dziele połączyli kilka gatunków.

Gra trafi na PC, Maca, iOS oraz Androida. Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Więcej informacji na temat Cross Blitz znajduje się na oficjalnej stronie Steam.