Debiutujące studia deweloperskie – Dreams Uncorporated i SYCK – podczas tworzenia gry czerpały inspiracje z takich tytułów jak Final Fantasy VI, Chrono Trigger oraz Persona 5.

Gracze otrzymają więc hołd złożony JRPG-om. W Cris Tales wkroczymy do fantastycznego świata stojącego przed ponurą wizją przyszłości. Gdy wszechmocna Cesarzowa Czasu i jej złowroga armia grożą kataklizmem rozrywającym wszystkie królewskie regiony spokojnego niegdyś uniwersum, dołączamy do nowo powstałego legionu. Jest on narazie zbyt słaby, by przeciwstawić się potężnym przeciwnikom. Pragnąc powstrzymać oponentów i zapisać się na kartach historii, wyruszamy w niebezpieczną podróż w celu zwerbowania sojuszników do naszych szeregów i nakłonienia ich do walki z silnym antagonistą.

W unikalnym systemie rozgrywki, w ściśle powiązanych ze sobą płaszczyznach, spoglądamy w przeszłość, działamy w teraźniejszości i obserwujemy jak nasze wybory dynamicznie zmieniają przyszłość. Doświadczając wszystkiego w tym samym momencie. Stawiamy czoła niezliczonym wrogom, a także przeżywamy wyjątkowe połączenie rozgałęzionych historii oraz innowacyjnych pojedynków turowych w trakcie ekscytującej i niezapomnianej przygody w zagrożonym rozpadem świecie. Świecie rozciągającym się od lśniącego, pełnego przepychu, królestwa Crystallis, aż po skrajnie biedne slumsy w Saint Clarity.

Cris Tales pojawić ma się 20 lipca 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.