Dziewiąta edycja tej prestiżowej imprezy wzbogaciła amstradową bibliotekę gier o prawie 40 nowych tytułów, z których jury jak zwykle wybrało te najlepsze.

Zwyciężyło Shovel Adenture – arkadowa perełka, w której poszukujemy egipskich skarbów i unikamy kontaktu ze starożytnymi strażnikami tych bogactw, za jedyne wsparcie mając… łopatę. Ponieważ czujne oczy redakcji Pixelpost wypatrzyły ten znakomity tytuł już wcześniej, osoby zainteresowane możemy odesłać do stosownej notki lub bezpośrednio na stronę gry.

Drugie miejsce zajęło Wireware – dynamiczny, emocjonujący run’n’gun w kosmicznej oprawie, w którym wspomagani przez gracza dzielni astronauci ruszają na misję ratunkową, za pomocą blastera rozprawiając się z hordami mieszkańców przestrzeni kosmicznej. A warto dodać, że blaster to nie jedyne wyposażenie naszych bohaterów, bo do dyspozycji jest jeszcze jetpak! Grę można pobrać tutaj.

Trzecie miejsce w konkursie zajęło Survive the Week: oryginalny symulator pięciu dni z życia Rolanda, które mogą być standardowym czasem pracy i snu, mogą zaś – za sprawą gracza – stać się tygodniem pełnym przygód i niezapomnianych wrażeń. O tym znakomitym tytule też już zresztą pisaliśmy. Grę można – a nawet należy – pobrać z jej strony.

Oczywiście wymieniona wyżej trójka nie wyczerpuje listy wartych sprawdzenia amstradowych nowości. Na szczęście zgodnie z regulaminem CPCRetroDev biorące udział w konkursie gry udostępniane są bezpłatnie wszystkim chętnym, osoby zainteresowane odsyłamy więc na stronę wydarzenia w serwisie itch.io.