Tą komputerową adaptacją futbolu zachwycaliśmy się w Pixelu #65, autorzy gry nie spoczęli jednak na laurach i udoskonalili swój produkt.

Poprawiono grafikę (wreszcie urozmaicono m.in. wygląd piłkarzy) i animację, zawodników sterowanych przez maszynę wyposażono w lepszą sztuczną inteligencję, usprawniono fizykę piłki i zachowanie piłkarzy, popracowano również nad wygodą sterowania oraz – last but not least – uaktualniono składy i statystyki zespołów.

Lista zmian jest oczywiście dłuższa, pewne rzeczy pozostały jednak niezmienione: nadal jest to dynamiczna, zręcznościowa gra piłkarska w stylu niezapomnianego Sensible Soccer, nadal pozwala powalczyć o Puchar Świata i nadal futbolówka – w przeciwieństwie do przywołanego wyżej klasyku – klei się do nóg zawodników, co pozwala na piękne rajdy i dryblingi (choć precyzyjnie wykonane podanie i tak zapewne okaże się skuteczniejsze). Wciąż obecne są także opcje trenerskie takie jak wybór formacji i składu, no i zamiast komputerowi można wbić kilka bramek żywemu przeciwnikowi.

Ostatnia dobra wiadomość: CPC Soccer został udostępniony za darmo na stronie producenta.