Symulatory stają się ostatnio coraz bardziej popularne. W Polsce kilka firm wręcz opiera swój model biznesowy na grach z tego gatunku. Warszawskie studio RockGame szykuje interesującą propozycję dla wszystkich poszukujących ciekawego projektu utrzymanego w klimatach West of Dead, Hard West czy Red Dead Redemption.

Wśród obietnic składanych przez dewelopera nie brakuje tych, dotyczących wciągających przygód, walki o przetrwanie oraz pojedynków rewolwerowych. W Cowboy Life Simulator wcielimy się w prostego farmera na zachodnich terenach Stanów Zjednoczonych, marzącego o wielkiej przygodzie pomimo natłoku obowiązków. By odmienić swój los postanawia zostać kowbojem – hodowcą koni, najlepszym strzelcem wyborowym i ciężko harującym facetem na Dzikim Zachodzie.

Zadaniem graczy będzie nie tylko praca na ranczo i zarządzanie gospodarstwem, lecz również konfrontacja z głodem i rywalizacja z bezwzględnymi bandytami. Naprawimy w międzyczasie zniszczone zagrody, zapędzimy bydło na pastwiska, odwiedzimy lokalny saloon, by skosztować hazardu i wody ognistej, a ponadto rozbudujemy swoje siedlisko. Będziemy wędrować po otwartym świecie, a gdy po prerii rozniesie się wieść o naszym dobrobycie, zmierzymy się z wymagającymi rewolwerowcami. Zdobyte bogactwo – także zarobione dzięki wydobyciu złota – umożliwi nam inwestycje w broń i gustowne mebelki.

Data premiery Cowboy Life Simulator nie została jeszcze określona. Gra ukazać ma się na komputerach PC (Steam).