Polandball inne narodowe warianty tego mema stały się przyczynkiem do zabawy w stereotypy. Teraz Game Operators planuje wpędzić graczy w kłopoty i sugeruje, że brak nam kolejnej części klasycznych Heroes of Might and Magic, ale w sosie z memów. Będzie pojedynek na nacje (m.in. Niemcy, USA, Polska, Rosja, Wielka Brytania) oraz narodowe przywary. Walki w turach z memami w roli czarów i rozbudowa własnej bazy.

Kampania na Kickstarterze wystartowała dziś, więc jeśli macie ochotę na porcję HoMM z niewybrednie przedstawionymi przywarami w roli magii i zabudowań, to wystarczy skierować przeglądarkę pod ten adres.

Czy będzie to klon Heroes bliższy South Parkowi, czy też niestrawna układanka z memów, przekonamy się już podczas walki, budując wielkie mury Trumpa, rzucając błogosławieństwa Gabenballa, czy stawiając sobie kibel obok budynku Sejmu. Ma być to gra kompletnie niepoprawna polityczne, co dobrze wpisuje się w obecny okres, w którym politycy wykazują, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Jeśli odpowiada nam ten typ memodowcipów, projekt mam już swoją stronę na Steamie. No cóż, w końcu w tych całych CountyBallach chodziło zawsze o pokazanie, która z kulek jest lepsza. W rozgrywce uczestniczy siedem nacji, dysponujących łącznie 90 jednostkami (są i pijacy i husarzu i hydraulicy). Ponoć będą też kulkozłoczyńcy, a tryb Kampanii w grze (nie na Kickstarterze) oparto na najpopularniejszych memach z serii Countryballs. Ciekawe, czy jest jakiś tryb gry dla tych, co nie trawią dowcipów i memów z tej serii…