Odświeżona wersja wydanej m.in na konsolach PlayStation lub Neo Geo Pocket Color w 1991 roku gry  opowiada dzieje Nata de Cotton – łakomej czarownicy, poszukującej uwielbianych i pożądanych cukierków Willows. Są tak smaczne, że nie pozwoli, by cokolwiek stanęło na jej drodze do sfinalizowania przebiegłej misji.

Wraz z przyjazną wróżką Silk wyruszamy w pełną przygód podróż przez siedem urozmaiconych etapów takich jak gęsty las czy niebezpieczne cmentarzysko, a napotykając tam na dokuczliwych przeciwników walczymy różnego rodzaju kombinacjami ciosów oraz podstawowymi atakami.

W celu zadawania większych obrażeń, za otrzymane punkty doświadczenia, ulepszamy statystki wiecznie głodnej wiedźmy z modyfikacją broni na czele. Dwuwymiarową strzelankę z pixelartową, cieszącą oko oprawą wizualną cechuje klimat rodem z automatów arcade oraz mnogość pojawiająych się wrogów. Edycja kolekcjonerska Cotton Reboot oprócz samej gry zawiera m.in. przypinki z wizerunkiem głównej bohaterki, zestaw do herbaty (!?), oryginalny soundtrack, plakat i naklejki, a światowa premiera zapowiedziana została na 25 lutego bieżącego roku, na PS4 i Nintendo Switch.