Tak, ale nie w Polsce. Jest ku temu okazja, bo pod koniec czerwca CD Projekt Red ogłosił konkurs na najlepszą stylizację, odtwarzającą jedną z postaci Cyberpunka 2077: V, Royce’a, Placide’a, Brigitte lub Jackiego.

Żeby było łatwiej, na stronie konkursowej uwzględniono poradnik, zawierający opisy i ujęcia charakterystycznych elementów stroju i fryzury (np. „pas rozciągliwej skóry na udach”, „suwaki na łydkach”). Konkurs organizowany będzie w dwóch trybach: online – poprzez przesłanie zgłoszenia przez formularz na stronie konkursowej oraz offline, podczas prezentacji cosplayowych, zorganizowanych na kilku imprezach dla graczy, poprzedzających kwietniową premierę Cyberpunka 2077. Zerknęliśmy w listę imprez, na których będzie można przystąpić do konkursu:

Gamescon (21-24 sierpnia, Kolonia, Niemcy)

PAX West (30 sierpnia – 2 września, Seattle, USA)

Tokyo Game Show (12-15 września, Tokio, Japonia)

Igromir (3-6 października, Moskwa, Rosja)

Paris Game Week (30 października – 3 listopada, Paryż, Francja)

Okazuje się, że CD Projekt Red albo nie przewiduje obecności na żadnych polskich targach (ot takim na przykład PGA), albo nie dopuszcza myśli, że mamy w tym kraju sporo cosplayerów, którzy chętnie by wzięli udział w ich offline’owym konkursie. Pozostaje więc wersja online, albo wycieczka do Niemiec, Seattle, Tokio, Moskwy lub Paryża. Może sam wielki finał konkursu na przebranko z Cyberpunka 2077 odbędzie się w Polsce? Z drugiej strony racje może mieć Zdan, który uznał, że nie ma po co reklamować Cyberpunka 2077 w Polsce. Przecież i tak kupimy.

Swoją drogą, regulamin i FAQ na stronie konkursowej, niekiedy może zaskoczyć:

„tylko od Ciebie zależy jak skomplikowanu będzie Twój występ” (tak, mnie też łapią czytelnicy za literówki)

Na pytanie – „Czy mogę cosplayować postać innej płci niż moja, o innym kolorze skóry, itp?” pada odpowiedź: „Dopóki nie jest to obraźliwe, a w przypadku kwalifikacji offline – nie narusza zasad imprezy, oczywiście!” Cóż, to jasne, że w pewnym wieku można być już za grubym na Batmana, no ale w co cyberpunkowego można się przebrać, by kogoś obrażać?

Nagrody za zabawę w przebieranki i promowanie Cyberpunka 2077 są konkretne: za zajęcie 3 miejsca: 5 tysięcy USD + gadżety z CP2077, edycja kolekcjonerska gry oraz „czadowe trofeum”. Podobny zestaw, powiększony o 5 tysięcy USD przypadnie zdobywcy/zdobywczyni drugiego miejsca. Za pierwsze przewidziano 15 000 USD i kosztowną sesję zdjęciową (plus zestaw gadżetów, plus CP2077 EK i to „czadowe trofeum”). A może uścisk Keanu?

Oczywiście naklepaliśmy te kilkaset wyrazów tylko po to, by zaprezentować najlepsze cosplaye z CP2077, jakie udało się nam odnaleźć. To znaczy… ułatwić prace CD Projektowi RED przy dokonywaniu wyboru.

W rolach głównych cosplayerzy:

01 Maja Felicitas

02 Maul

03 Kelui

04 Elene Samko

05 Oichi

06-08 Octokuro i Darky_310

09-12 Irina Meier

13 Taryn

14 Ivan i Octokuro

15-17 Oichi

18-19 Irine Meier

20 Vasilisa

21 Jim McKeeth

22-23 Octokuro

24-26 Alex Wolf

27 Lacrima

28 Octokuro

29 Octokuro i Darky_310