Krakowskie studio King’s Pleasure, w skład którego wchodzą twórcy Cyberpunk 2077, Serial Cleaner czy Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, pracuje nad swoim debiutanckim projektem.

To przygodówka akcji z elementami metroidvanii osadzona w wielowarstwowym świecie, gdzie światło i mrok odgrywają główne role. Vik – bohater Cosmic, którego najlepszym i jedynym przyjacielem jest własny cień – pewnego dnia budzi się w tajemniczym uniwersum. Grasująca tam wroga bestia wraz z armią potworów nie przepadają jednak za nieproszonymi gośćmi. Wyłącznie efektywna współpraca z cieniem, naszym wiernym kompanem, zapewni nam przetrwanie wśród nieprzewidywalnych wrogów. W trakcie podróży przez czasoprzestrzenne wymiary zbadamy sekretne miejsca (wypełnione przedmiotami i zagadkami), odblokujemy umiejętności przydatne w walce i pokonamy polujących na nas antagonistów. Cosmic zaoferuje graczom rozgrywkę dostosowaną do Vika oraz jego cienia. Gdy ukryjemy się w ciemności, nasz nieodłączny przyjaciel stanie się agresywny i wykona, w razie potrzeby, zabójcze ataki skierowane w przeciwników.

„Jesteśmy pewni, że świeży styl narracji w tej grze będzie bardziej przystępny dla szerszej grupy odbiorców w każdym wieku. Horrory, w przeciwieństwie do większości innych gatunków gier wideo, są prawie zawsze identyfikowane na podstawie kierunku narracji, a nie rodzaju rozgrywki, a częściej horror ukrywa się tam, gdzie najmniej się go spodziewasz.” – Scott Millard, dyrektor generalny Feardemic (wydawca gry)

Cosmic zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch. Data premiery gry została zaplanowana na 2022 rok.