Nie będę tutaj specjalnie oryginalny ale oczywiście jestem fanem Batmana. Może nie takim fanatykiem jak niektórzy, ale staram się śledzić komiksy i gry w których pojawia się Człowiek-Nietoperz. jest spora szansa, że dostaniemy coś nowego w tym temacie….

Jedno trzeba przyznać – Batman to jedna z największych ikon popkultury. W świecie komiksu może się z nim mierzyć chyba tylko Superman. W zeszły weekend mogliśmy świętować 80. rocznicę publikacji pierwszego komiksu z Batmanem. W tym roku tzw. Batman Day przypadał na 21 września. WB Games Montreal postanowiło przyłączyć się do świętowania a na ich Twitterze pojawiło się coś takiego:

Niby nic wielkiego ale wzmogło to spekulacja na temat nowej gry z Batmanem w roli głównej. W planowanej produkcji wrogami Batmana ma być frakcja Trybunału Sów (w oryginale Court of Owls). Scott Snyder, autor komiksu Batman: Court of Owls w ten sposób skomentował wpis na Twitterze od WB Games Montreal – co prawda potem wpis skasował, ale w Internecie nic nie ginie:

To jednak nie wszystko. Jeśli chcecie dokładnie obejrzeć symbole pojawiające się w filmiku WB Games Montreal to jeden z użytkowników Twittera służy pomocą:

Jeśli to wszystko oznacza nową grę z Batmanem w roli głównej – ja jestem za. Podobał mi się Batman: Arkham Origins – uważam wręcz tą grę za mocno niedocenioną. Poza tym minęło już trochę od czasu od kolejnego tytułu z Gackiem więc czas jest odpowiedni. Trybunał Sów to ciekawy dobór przeciwników dla Batmana, a sama historia przedstawiona w komiksie jest wciągająca i na poziomie. Jeśli tylko uda się to przenieść do gry to wchodzę w temat!