Studio deweloperskie Mauris ogłosiło, że tworzy grę Corsairs Legacy, mającą być duchowym spadkobiercą tytułów z serii Age of Pirates.

Zgodnie z zapowiedziami studia Mauris – zależy im, aby odtworzyć poczucie wolności i pirackiej przygody. Corsairs Legacy powstaje na silniku Unity, a samo Mauris to małe studio o ograniczonych zasobach finansowych, więc trzeba pamiętać, że tytuł nie przyjmie raczej formy gry AAA. Na zwiastunie widać odrobinę sztywne animacje, lecz ostatecznie nie powinno to być przeszkodą dla prawdziwych miłośników pirackich wypraw.

Jest 1689 rok, a Morze Karaibskie potrzebuje nowych poszukiwaczy przygód, którzy pod piracką banderą podejmą się niebezpiecznych wyzwań. Hiszpańskie złoto stanowi doskonałą zachętę do eksploracji, nawet jeśli czasem trzeba zaryzykować własnym życiem. Corsairs Legacy da nam szansę wcielić się w postać Jacka Rackhama, człowieka który wiódł żywot przemytnika, jednak ostatecznie został piratem. Warto zwrócić uwagę na to, w jak nietypowy sposób gra zostanie wydana. Twórcy najpierw udostępnią tryb eksploracji lądowej, a dopiero później Corsairs Legacy doczeka się części morskiej. W tym czasie deweloperzy zamierzają uzyskać  komentarze społeczności, które umożliwią stopniowe doskonalenie gry.

Planowana data premiery została przewidziana na 2021 rok, ale gra będzie ukończona dopiero w 2023 roku, ponieważ dopiero wtedy uzyska całkowicie otwarty świat, zgodny z wizją studia Mauris. Więcej informacji na temat Corsairs Legacy znajduje się na oficjalnej stronie Steam.