Nadchodząca gra o oswajaniu i pojedynkach potworów, na którą bardzo wyraźnie wpłynęły słynne przygody o Pokémonach, została stworzona przez holenderskie studio TRAGsoft.

Coromon narodził się w głowach twórców jako pomysł w 2014 roku. Rozpoczynając projekt, nieustannie myśleli o oldschoolowych pozycjach, starając się połączyć wszystko co w nich lubią w jedną, spójną całość. Zainspirowani takimi tytułami jak Pokémon, Zelda i Golden Sun pragnęli wydobyć z nich to co najlepsze i wdrożyć we własnej grze. W Coromonie wcielimy się w młodego trenera kieszkonkowych potworków dołączającego do zaawansowanej technologicznie organizacji Lux Solis. Naszym zadaniem jest schwytanie ulubionych Coromonów (przeszło 120!) i zbudowanie potężnej drużyny, by przeciwstawić się złoczyńcom chcącym uwolnić mroczną energię na cały świat. Podczas przygody odkryjemy unikalne regiony (m.in. rolnicze miasteczko Hayville nie mające kontaktu z elektrycznością), rozwiążemy wymagające łamigłówki, spersonalizujemy statystki, dostosowując odpowiedniego Coromona do swojego stylu gry, użyjemy arsenału umiejętności, aby zatruć, ogłuszyć lub zranić szeregowego przeciwnika, a także weźmiemy udział w epickich bitwach z bossami.

Wszystko to okraszone piękną oprawą graficzną w stylu piksel art i oryginalną ścieżką dźwiękową z ponad 50 dostępnymi utworami. Data premiery została zaplanowana na 2021 rok na platformie Steam.