Myślisz, że Ty miałeś kiepski dzień? To co ma powiedzieć Corey, który został uwięziony w laboratorium robotów!? Graczu, uruchamiaj ZX Spectrum, joystick w dłoń i ruszaj na pomoc biednemu bohaterowi!

By uciec mechanicznym prześladowcom, trzeba pokonać 30 etapów, skacząc po platformach, zbierając mikroczipy oraz klucze otwierające drzwi do kolejnych poziomów. Niestety, w bezstresowej realizacji zadania przeszkadzają roboty, z których część (zapewne to wcześniejsze lub budżetowe modele) tylko krąży po planszach, ale te nowocześniejsze potrafią wykazać się sztuczną inteligencją na miarę ZX Spectrum i ruszyć w pogoń za bohaterem! By nie było zbyt łatwo, należy również uważać na podłogi pod napięciem – nasz protagonista nie jest odporny na porażenie prądem.

Corey Coolbrew cieszy oko schludną grafiką, a ucho przygrywającym w tle motywem muzycznym, jego atutem są również przemyślane projekty etapów i wyważony poziom trudności. Oczywiście to platformówka garściami czerpiąca z tradycji Manic Minera i legionu podobnych produkcji, próżno zatem szukać tu zapierających dech w piersiach innowacji. Ale gdybyśmy lubili innowacje, nie gralibyśmy wciąż na blisko 40-letnim komputerze, prawda?

Corey Coolbrew in Robot Lab Escape można pobrać za darmo ze strony autora. Powodzenia!