Sandbox studia Pugstorm, który od 8 marca 2022 r. raczy oczy głodne dużych pikseli i niekończących się tuneli w podziemiach doczekał się uaktualnienia, które bezpłatnie uzupełnia zabawę o zwierzaczki.

Kolejne przygody w pikselartowej oprawie pełne będą cyfrowych przytulanek, które wraz z dzisiejsza aktualizacją pojawią się w grze. Paws & Claws umożliwi opiekę nad stworzonkami, które będzie można otoczyć opieką, oglądając na tle nowego biomu pokrytego łąkami nowych przyjaciół – merdającego ogonem Subterriera, Fanhara z klapniętymi uszami, puszystego Embertaila, oślizgłego Jr Slima albo akrobatą Owluxem. Da się także uruchomić hodowlę Mulinów, Bambuków i skorupiaków Strolly Polly, by zdobyć cenne materiały (mleko, wełnę i talerze…). W grze pojawia się także tryb kreatywny, umożliwiający zbudowanie podziemnej bazy według zaplanowanego wzoru, bez konieczności uprzedniego gromadzenia zasobów i odpierania ataków….

W grze pojawia się także muzyka ze Stardew Valley i Valheima w formie… rozrywki rytmicznej, do grania solo lub ze znajomymi.