Dwie przygodówki HOPA – udostępniono za darmo w ramach galaFreebies. W tym casualowym wariancie gier przygodowych jest coś zaskakująco sprzecznego: z jednej strony HOPA oferują z reguły banalną, mieszającą mistycyzm i wątki detektywistyczne fabułę, z drugiej – przyciągają wzrok barwna, dobrze wykonana (acz statyczną i poukładaną z wielu niespójnych elementów) grafiką.

Co by nie mówić o grach HOPA – są pewnym fenomenem współczesności, który przyciąga przede wszystkim nowe pokolenia graczy i idealnie wpisuje się w fakt, iż dziś gramy niemal wszyscy, niezależenie od wieku. Jest jeszcze jeden, niezaprzeczalny atut rozrywki w stylu HOPA – w przygodówkach takich odradzają się zapomniane elementy gier logicznych, co skłania nas do główkowania i układania zróżnicowanych Puzzli.

Fall of the New Age stworzony przez Shaman Games Studio oraz Contract with the Devil autorstwa AZ-Art Development Studio pochodzą z epoki mody na HOPA – połowy ubiegłej dekady. Niewątpliwe da się przy tych grach spędzić wspólnie kilka ciekawych wieczorów.