Modowanie gier poprzez wprowadzanie zmian w ich wyglądzie lub mechanice nie jest wyłączną domeną PC – również gry dla 8-bitowców często zmieniano tak, by podmienić mapy poziomów, grafikę wyświetlaną w tle lub metodę sterowania. Modyfikowana wprowadzona w wersja Commando dla C64, zatytułowana Commando 2084 miała na celu wprowadzenie zmian w sterowaniu na wzór Robotrona 2084.

Najlepsze, co mogło się zdarzyć 8-bitowej wersji Commando to możliwość kierowania ogniem niezależnie od kierunku ruchu. Rozgrywkę w zmodyfikowane Commando możemy obejrzeć na poniższym filmie.

Zmiany wprowadzone w grze obejmują wprowadzenie sterowania na dwa joysticki, z aktywnym autofire plus domyślne rzucanie granatów spacją. Modyfikacji podległa także sama rozgrywka: na poziomach 2 i 3 pojawili się bossowie zaczerpnięci z Robotrona 2084, zwiększono też liczbę przeciwników znajdujących się w fortach do 28 i zredukowano migotanie duszków. Za to usunięto możliwość zdobywania dodatkowych żyć. Wszystkie zmiany w mechanice rozgrywki miały na celu zrównoważenie poziomu trudności Commando 2084, autor uznał, że przy poprawionym sterowaniu i niezmienionym wariancie gry staje się ona zbyt prosta do przejścia.

Łatwo zauważyć, że autor Commando 2084 gra na czymś innym niż joysticki – bezprzewodowym padzie, posługując się analogami do sterowania. Wszystko to stało się możliwe za sprawą sprytnego interfejsu Unijoysticle 2, który podłączony do portów DB-9 C64 umożliwia wykorzystanie do sterowania padów od konsol PlayStation 4, Xbox One S, Wii i Wii U oraz innych urządzeń współpracujących z Androidem lub PC. Uniwersalne rozwiązanie umożliwia podłączanie padów do klasycznych komputerów różnego typu, od C64, przez Atari XL/XE, po Amigi i Atari ST. Unijoysticle 2 oferowany jest na stronie autora za 30 USD, jako zestaw do samodzielnego montażu.

PS Rekordowy wynik w oryginalną wersję Commando dla C64 to 999 900 punkty, ustanowiony 12.12.2012 r. przez mombasajoe.