Legendarna seria Command & Conquer z okazji 25 lecia gry zostaje odświeżona. W związku z tym wydarzeniem Electronic Arts prezentuje zwiastun filmowy oraz najważniejsze informacje. Command & Conquer Remastered Collection to projekt tworzony przez m.in. byłych członków Westwood Studios, pracujących w Petroglyph Games.

W skład Command & Conquer Remastered Collection wchodzą następujące tytuły:

1. Command & Conquer: Tiberian Dawn

2. Command & Conquer: Red Alert

3. Trzy dodatki: Covert Ops, Counterstrike oraz Aftermath

„Nasz zespół współpracuje ze społecznością Command & Conquer od pierwszego dnia prac nad grą i mamy nadzieję, że ten dialog sprawi, że Command & Conquer Remastered Collection stanie się czymś w rodzaju „listu miłosnego do naszych fanów” – Jim Vessella, producent w EA

W mocno unowocześnioną wersję – na czele ze zremasterowaną i dostosowaną do dzisiejszych realiów ścieżką dźwiękową (przez Franka Klepackiego, twórcę oryginalnej wersji muzyki do C&C) oraz możliwością gry w 4K – będzie można zagrać już 5 czerwca w wersje zremasterowanego Command & Conquer dostępne na Steamie oraz Originie. W grze przebudowano tryb multiplayer, uwzględniając klasyczne potyczki oraz szybkie rozgrywki 1 na 1. Dostaniemy do wyboru wydanie zwykłe za 19,99 dolarów, specjalne za 59,99 dolarów oraz 25th Anniversary Edition za 149,99 dolarów. Na oficjalnej stronie gry już można składać zamówienia.