Chińskie Xiameng Studio zamierza zabrać nas na barwną wycieczkę do otwartego świata, który do złudzenia przypomina Octopath Travelera (Acquire + Square Enix).

Nowoczesna inkarnacja 16-bitowych JRPG-ów wyraźnie zdobywa uznanie graczy, bo Wandering Sword podąża ścieżką wyznaczoną przez Triangle Strategy i wpsomnianego Octopath Travelera. Fabuła gry Xiameng Studio zaczyna się od ucieczki i punktu zwrotnego w życiu bohatera, który wyrusza na wielką przygodę, by stać się mistrzem walki. Gra obiecuje na otwarty, rozległy świat, pełen pobocznych zadań i niespodzianek, do których przyczynią się żyjące własnym życiem postacie. Mamy też dostać system walki z setkami metod ataków i uników oraz wiele zakończeń gry, zależnych od podjętych decyzji.

Codename: Wandering Sword docelowo pojawi się na PC (Steam). Rozgrywka będzie zrealizowana w specyficznym stylu pixel art, połączonym z nowoczesnymi efektami i rysowaną grafiką, wszystko na bazie Unreal Engine 4. Generalnie to przedstawiciel modnego w krajach azjatyckich gatunku wuxia RPG, opowiadającego historię młodego mężczyzny zamieszkującego miasto Liao na Zewnętrznych Rubieżach, który zostaje otruty mroźnym jadem ropuchy, a następnie ocalony przez Qingxu, dowodzącego sektą Wudang. W planie podróży przez otwarty świat przewidziano m.in. Środkowe Równiny, Jiangnan, Regiony Zachodnie, Nanjiang oraz Górę Tianshan, zwiedzimy kwitnące miasta i ukryte jaskinie oraz twierdze i forty. Walkę będzie można prowadzić w trybie turowym lub w czasie rzeczywistym – co jest pewną innowacją w dotychczasowych, nowoczesnych cRPG-ach. W mechanice walki uwzględniono setki ciosów nawiązujących do sztuk walki, dodatkowe perki, uniki i zróżnicowaną broń (zależną od przynależności do sekty).

Podczas przemierzania świata będziemy zawierać przyjaźnie z postaciami niezależnymi, co może przełożyć się na ich dołączanie do drużyny oraz możliwość korzystania z umiejętności NPC-ów w walce. Dobrzy przyjaciele obdarzą nas sekretami i cenną bronią. Uwaga – niezależne postacie również prowadzą własny, wirtualny żywot, rozwijając swoje umiejętności i tworząc własne historie.