Niedawno zakończony pokaz gier przeznaczonych na konsolę PlayStation 5 zaskoczył naprawdę pozytywnie. I nawet nie tylko tym, że na sam koniec każdy z nas mógł na własne oczy przekonać się, jak będzie wyglądać PlayStation 5. Również dlatego, że sam line-up w dużej mierze nie zawiódł!

Jeśli nie mogłeś oglądać konferencji na żywo, zjedź nieco niżej. W tym newsie znajdziesz zestawienie wszystkich trailerów, którym jeszcze kilka chwil temu towarzyszyły entuzjastyczne okrzyki na czacie dostępnym w youtube’owej przestrzeni. I oczywiście film promocyjny, na którym zobaczyć możesz hardware kolejnej generacji!

Spis tytułów, które oficjalnie zaprezentowano przedstawia się następująco:

 

Spider-Man 2: Miles Morales

Pełne zaskoczenie, od którego Sony rozpoczęło pokaz. To jedynie announcement trailer, co nie zmienia faktu, że wystartowano z wysokiego C.

 

Gran Turismo 7

Footage nagrany na PlayStation 5 nie zaskoczył (przynajmniej w tej jakości przesyłu obrazu), ale też udowodnił, że prace nad kolejną częścią wchodzą w ostatni etap. Bardzo prawdopodobne, że Gran Turismo 7 otrzymamy na premierę konsoli.

 

Ratchet & Clank: Rift Apart

 

Project Athia

 

Stray

Teaser, czyli forma mająca w zwyczaju nie zdradzać zbyt wielu szczegółów, jedynie wprowadza w świat przedstawiony. Trudno w tym momencie wyrokować, co może urodzić się ze Stray.

 

Returnal

 

Sackboy: A Big Adventure

Chyba nikt nie spodziewał się powrotu Sackboya. A nawet jeśli, nie jako bohatera pierwszoplanowego. Tymczasem maskotka znana z LittleBigPlanet otrzymuje własny tytuł.

 

Destruction AllStars

 

Kena: Bridge of Spirits

Nowe, całkiem interesująco wyglądające IP, które warto mieć na uwadze. Dla dorosłych zbyt infantylne, dla dzieciaków za dojrzałe. Dorastająca młodzież powinna odnaleźć się idealnie.

 

Goodbye Volcano High

Coś dla miłośników gier niezależnych oraz typu animacji znanej z BoJack Horseman. Tutaj widzę dwie opcje – porwie wąskie grono zainteresowanych, albo okaże się totalną porażką.

 

Oddworld: Soul Storm

 

Ghostwire Tokyo

 

JETT: The Far Shore

 

Godfall

 

Solar Ash

 

Hitman III

Trailer trzeciej odsłony przygód Hitmana przykuwa do ekranu na dłuższą chwilę. I jest cholera naprawdę niezły!

 

Astro’s Playroom

Sony tym filmem oficjalnie potwierdziło, że nie rezygnuje z planów wspierania wirtualnej rzeczywistości.

 

Little Devil Inside

Oj, to zdecydowany pretendent do miana gry, która mnie kupiła. Nietuzinkowa, pięknie się prezentująca i puszczająca oko w kierunku miłośników gier niezależnych. Coś mi mówi, że warto śledzić jej dalsze losy.

 

NBA 2K21

 

Bugsnax

Nieformalny odpowiednik Knacka na PlayStation 4. Budżetówka, którą nie warto zawracać sobie głowy. Ani nie wygląda, ani nie przekonuje do zakupu.

 

Demon’s Souls

 

Deathloop

 

Resident Evil 8: Village

 

Pragmata

Tytuł, który zaskoczył wykonaniem. Choć sam materiał filmowy nie zdradza wielu szczegółów, da się zauważyć ledwie zarysowany motyw opieki nad „bezbronnym” dziewczęciem. Sam montaż materiału – kozak!

 

Horizon Forbidden West

Pierwszy Horizon po dziś dzień ma prawo się podobać. O drugiej odsłonie przygód Aloy nawet nie warto w tym kontekście wspominać. Piękny wizualnie tytuł!

 

PlayStation 5

Film ten będzie przedmiotem wielu newsów, rozważań, porównań i analiz. Ja zostawiam jedynie materiał wideo, który nie tylko zdradza wygląd konsoli ale przede wszystkim idealnie komponuje się z hasłem „The Future of Gaming”.