Zapowiedziana przygodówka akcji typu hack and slash, tworzona przez jednoosobowe studio Konitama, wprowadzi graczy do otwartego świata pełnego eksploracji, potworów i wyzwań.

Budząc się z lukami w pamięci na pozornie bezludnej wyspie, pragniemy za wszelką cenę przetrwać w tym niebezpiecznym środowisku i odnaleźć drogę do przytulnego domu. Podczas podróży poprawimy warunki życia mieszkańcom okolicznych archipelagów, pomożemy w ich zjednoczeniu się, a także nawiążemy znajomości z barwnymi postaciami uniwersum Cloudscape. Ponadto zajmiemy się odbudowaniem zrujnowanej farmy, hodowaniem zwierząt, zbieraniem pożytecznych zasobów, poszukiwaniem rzadkich skarbów, rozwiązywaniem zagadek i walką z wszędobylskimi stworzeniami. Dzięki mocy kryształów, zmianie rozmiarów, zróżnicowanym schematom ataków i poziomów agresji, groźne kreatury będą stanowić dla nas poważne wyzwanie. Aby przetrwać wykorzystamy zdobyte umiejętności, stworzymy niszczycielskie bronie i użyjemy pomocnego nieśmiertelnika. Pamiętajmy również o tym, że tylko zbudowanie wytrzymałej tratwy zapewni nam bezpieczny powrót w rodzinne strony.

Data premiery gry nie została jeszcze zapowiedziana. Cloudscape zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.