Projekt niemieckiego producenta Christopha Schultza, pomyślnie sfinansowany na Kickstarterze w 2020 roku, przedstawi graczom losy Cleo – młodej dziewczyny starającej się pomóc ojcu w pracy za barem.

Kiedy jednak znajduje tajemniczy dziennik piracki, jej nudne życie wywraca się nagle do góry nogami. Zostaje bowiem rzucona w wir niebezpiecznych przygód i trafia do świata kłamstw, chciwości oraz nieświeżego oddechu – świata piratów, z których większość pragnie tego samego: najbardziej pożądanego skarbu. Cleo – a pirate’s tale to piracka, pikselartowa przygodówka, inspirowana serią gier The Legend of Zelda, w której czeka na nas mnóstwo nostalgicznego klimatu, dobrego humoru i liniowej fabuły. Tło fabularne będzie głównym punktem gry, a każdy z jego rozdziałów zajmie nam około dwóch godzin, aby go ukończyć.

Cleo – a pirate’s tale docelowo ma ukazać się na komputerach PC, jednak twórca planuje w przyszłości wydanie gry na konsolach Sony, Nintendo i Microsoftu. Premiera Cleo – a pirate’s tale nastąpi 12 grudnia 2021 roku na komputerach PC. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.