W grze sterujemy Marvinem, młodym małżem z zadatkami na superbohatera. Nasz protagonista postanowił zrobić porządek z krabami i innymi złowrogimi stworzeniami, które opanowały Letnią Krainę. W tej nierównej walce nie będzie jednak korzystał ze zręczności, mięśni, broni białej czy palnej, lecz z umysłu gracza.

ClamKnight to gra logiczna, w której uzbrojony wyłącznie w mopa Marvin sprząta plansze, unikając kontaktu z przeciwnikami. Ci cierpliwie czekają na ruch bohatera, gdy jednak małż zrobi choć krok, oni również wykonają taki, który przybliży ich do schwytania Marvina. Na początku jest oczywiście prosto, później jednak – jak to bywa w tego typu produkcjach – przybywa przeciwników i dodatkowych elementów otoczenia, a stopień skomplikowania sytuacji na planszy rośnie.

Umysłowe zmagania umila rozpikselowana, utrzymana w wakacyjnych klimatach grafika (autor przyznaje, że inspirował się wizualną stroną produkcji na konsolę Sega Master System) oraz sympatyczne motywy muzyczne w tle (te ostatnie można też pobrać osobno).

ClamKnight dostępne jest zupełnie za darmo na komputery z systemem Windows.