Napędzana fabułą gra, w której duży nacisk położono na elementy logiczne. Nie zabrakło także szczypty sci-fi, stanowiącej tło dla opowiadanej historii.

W Claire de Lune wcielimy się w postać Johna, kosmicznego przemytnika, opiekującego się córką. Przymusowe lądowanie na obcej planecie sprawia, że John traci kontakt z rodziną i musi działać. Pomimo braku specjalistycznego wyposażenia do przetrwania na obcej planecie, przemytnik postanawia wykorzystać tak zwany Nanogun, żeby osiągnąć swoje cele. To wielozadaniowe narzędzie, dzięki któremu można między innymi ułatwić sobie podróżowanie po zdradzieckich terenach. Nanogun będzie niezwykle przydatny podczas rozwiązywania przeróżnych łamigłówek.

Najnowszy trailer Claire de Lune ukazuje odrobinę przerywników fabularnych, a także fragmenty samej rozgrywki. Widać jak John radzi sobie na przykład z przechodzeniem na druga stronę przepaści, a także z potencjalnie agresywną fauną planety.

Premiera gry została przewidziana na wiosnę 2021 roku. Więcej informacji na temat Claire de Lune znajduje się na oficjalnej stronie Steam.