O tym, że w zakresie symulowania (zróżnicowanych) rzeczywistości polskie studia nie mają sobie równych – zdążyliśmy przekonać się w okresie ostatnich lat, przeglądając zapowiedzi gier z tego gatunku.

W połowie sierpnia debiutuje City Eye, który wcieli nas w postać operatora systemu miejskiego monitoringu. Będziemy czuwać nad utrzymaniem porządku w metropolii, a cała gra została zainspirowana nowoczesnymi systemami monitoringu i kontroli, służącymi do wykrywania zagrożeń różnego typu. Gra została stworzona przez Ultimate Games, wydawcą na PC jest Gaming Factory.

Jako operator monitoringu miejskiego będziemy nadzorować system kamer i zapobiegać zagrożeniom. Rozgrywka będzie skoncentrowana na wyszukiwaniu niebezpieczeństw, śledzeniu podejrzanych oraz rozwoju wydarzeń oraz wzywaniu odpowiednich służb. W programie miejskiego zamieszania przewidziano: niszczenie mienia, kradzieże samochodów, bójki, pożary, wypadki drogowe oraz terroryzm. Łącznie będziemy musieli opanować podgląd z kilkuset kamer rozmieszczonych w kilku dzielnicach. Rozgrywkę ubarwią wydarzenia losowe.