Spółka CI Games stawia na rozwój własnych marek (The Lords of the Fallen, Sniper Ghost Warrior) oraz nowe IP.

CI Games, po dwóch dekadach na rynku liczy na wykładniczy wzrost finansowy, wraz z rozwojem dobrze znanych marek i wprowadzaniem nowych franczyz na rynek. Wśród nowości znajdziemy taktyczną strzelaninę PvE Project Scorpio przewidzianą do rozgrywek dla wielu graczy i wprowadzenia po premierze rozwiązań game as service. Wciąż rozwijana przez studio Hexworks kontynuacja The Lords of the Fallen (z premiera zaplanowaną na przyszły rok) doczekała się dobrego przyjęcia na gamesconie, a CI Games widzi potencjał w grach RPG akcji, co może oznaczać kolejne tytuły o podobnych mechanikach i w zbliżonym lore. Nową marką w portfolio CI Games będzie survival i roboczy tytuł Project Survive, powstający na Unreal Engine 5, współtworzony ze studiem Batfields. Możemy także oczekiwać kolejnych tytułów z serii Sniper Ghost Warrior, tym razem współtworzonych przez Underdog Studio, które jednocześnie prowadzi prace nad Project Scorpio.

Stosunkowo nowym elementem w strukturach CI Games jest United Label – wydawca gier niezależnych, który do tej pory ma na swoim koncie Eldest Souls, Tails of Iron oraz Röki (nominowane do BAFTA) – gry, które już osiągnęły komercyjne sukcesy. W planach – wydawanie od 1 do 3 tytułów rocznie (jako United Label).

„W ciągu ostatnich trzech lat CI Games przeszło poważną zmianę, przekształcając się z firmy działającej w Polsce w dewelopera i wydawcę o prawdziwie ogólnoeuropejskiej strukturze zarządzania i zespołu. Z naszym rozwiniętym planem i strategią, skupionymi na grach premium na konsole i PC, zapewniamy przyszły wzrost i sukces spółki. Cieszymy się z wizji dalszego rozwoju już istniejących oraz zupełnie nowych marek, dywersyfikując nasze portfolio o nowe obszary rozrywki/” –Marek Tymiński, prezes CI Games

Zgodnie z zaprezentowanymi infografikami – w nową grę z uniwersum Sniper Ghost Warrior zagramy pod koniec 2025 r., trzecią część The Lords of the Fallen zobaczymy pod koniec 2026 r., debiuty Project Survive i Project Scorpio to odpowiednio – koniec 2024 r. i końcówka 2025 r.