Mroczna gra przygodowa, point-and-click, Children of Silentown ukaże się 11 stycznia 2023 roku. Deweloperzy Elf Games i Luna2 Studio połączyli siły z wydawcą Daedalic Entertainment, aby dostarczyć tę upiorną historię o lękach i rozłące graczom na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Historia opowiada o Lucy, dziewczynce dorastającej w wiosce położonej głęboko w lesie zamieszkanym przez potwory, która powoli zaczyna odkrywać otaczające ją tajemnice. W ciągu dnia Lucy spędza czas z przyjaciółmi lub pomaga matce. Jednak w nocy gdy wsłuchuje się w okropne warczenie dochodzące zza granic miasta, nawiedzają ją straszne koszmary. Jedno jest dla niej jasne: mrok zwiastuje straszne niebezpieczeństwo i nie wolno jej postawić stopy w lesie. Ale kiedy dochodzi do tragedii, nie ma wyboru, musi zagłębić się w las i stawić czoła swoim lękom.

Children of Silentown to mroczna przygodówka typu point-and-click z unikalnym, stylizowanym na ręcznie rysowany stylem graficznym, połączonym z nastrojową muzyką, która buduje napięcie w nawiedzonym świecie. Gracze muszą znaleźć notatki, zebrać przedmioty i połączyć je, aby rozwiązać zagadki oraz grać w minigry, aby odkryć tajemnice Silentown i lasu. Dodatkowo, nauka piosenek jest istotna dla komunikacji z innymi i postępów w grze. Narzędzie to pozwala graczom kształtować historię Lucy i doświadczać wielu zakończeń.

Zainteresowani gracze mogą już wypróbować prolog za darmo na Steam. Pełna gra ukaże się 11 stycznia 2023 roku na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.