Children of Morta to całkiem sympatyczna produkcja, wydana przez rodzime 11 bit Studios a stworzona przez Dead Mage. Trochę action RPG, trochę roguelike opowiadający historię dzielnej rodziny Bergsonów.

Wspominamy o produkcji nie bez kozery, ponieważ tytuł otrzymał niedawno aktualizację, w której możesz spodziewać się m.in. trybu New Game+, nowych scenek przerywnikowych i aktywności w domu, jak również świeżych questów w lochach. Co więcej, całość zostanie udostępniona posiadaczom gry za darmo, w trybie automatycznego update’u pobranego z sieci.

Nazwana „Setting Sun Inn” aktualizacja to drugi z serii planowanych przez developera dodatków w 2020 roku. Zawiera nie tylko nowe wyzwania dla graczy, podbite poziomy trudności czy też zwiększone maksymalne poziomy postaci. To przede wszystkim nowe cut-scenki uzupełniające dotychczasową fabułę i misje poboczne. Aha, i co ważne, opisywana aktualizacja obejmuje wszystkie platformy, na których Children of Morta została wydana tj. Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 oraz PC. Bez względu zatem na którą konsolę rzeczony tytuł posiadasz, włącz go choćby po to, aby pobrał się opisywany pakiet.