Dziś trudno wymienić liczne tytuły komercyjnych gier, do których po kilku miesiącach od premiery studio odpowiedzialne za stworzenie swojego dzieła wciąż oferuje darmowe aktualizacje znacząco wpływające na mechanikę rozgrywki i fabułę.

Children of Morta wraz z dodatkiem Bergson’s House doczekało się zupełnie nowej postaci – do świata gry studia Dead Mage wkracza Apan – siódma z postaci, której krokami pokierujemy w krętych korytarzach i na zamkniętych arenach. Apan to Matka Klanu, przybywająca z krainy znajdującej się na północ od góry Morta. Walczy biegle posługując się laską (rażąc w średnim dystansie), umiejętne wspiera też drugiego gracza w kooperacji – leczeniem oraz tarczą. Nową postać wykreowali gracze, którzy wsparli kampanię społecznościową gry Children of Morta na Kickstarterze.

Tak o nowej postaci wypowiadają się jej twórcy, AgaRar i GlueBubble:

“Pomysł na Apan to wyniki wspólnych przemyśleń. Na początku postać była sierotą, ale potem uczyniliśmy z niej matkę, by lepiej pasowała do rodzinnej tematyki gry. Apan to silna przywódczyni koczowniczego ludu uzdrowicieli, która sprzymierza się z Bergsonami by wesprzeć ich w walce z korupcją. Mamy nadzieję, że nasze inspiracje, wsparte ciężką pracą studia Dead Mage, sprawią, iż gracze z przyjemnością wcielą się w Apan”

Wraz z Apan w grze pojawią się 32 powiązane z nią runy oraz dziewięć dodatkowych scen fabularnych. Darmowa aktualizacja już jest dostępna na Steamie, GOG-u, Huble Store oraz Switchu, PS4 i Xboksie One.