Wraz z DLC Green Walls studio The Farm 51 dodaje do Chernobylite nowy, hardcore’owy tryb rozgrywki, kolejny obszar Strefy do eksploracji oraz jeszcze jedną zabójczą broń.

Wszystko to dostępne od dziś za darmo dla posiadaczy Chernobylite w wersji PC. Możemy więc zwiedzić teren, nad którym dominują nieukończone wieże chłodnicze (obok reaktorów 5 i 6 oraz tam gdzie oboawiązuje wysoki poziom promieniowania), sięgnąć po całkiem zabójczy pistolet marki Makarov oraz (w ramach wydarzenia The Mix Next showcase), od 27 października 2022 r. obejrzeć jeszcze jeden zwiastun gry na Twitchu lub YouTube o godzinie 19:00…

Green Walls DC wprowadzi do rozgrywki tryb z pojedynczym zapisem gry i natychmiastowym zgonem w przypadku skromnych zasobów chernobylitu oraz nowym wskaźnikiem w statystykach, określającym szaleństwo i obniżającym kondycję psychiczną bohatera, a także negatywnie wpływającym na morale towarzyszy i zdobyczne uzbrojenie.

Płatny dodatek Zone Bard DLC umożliwi samodzielnie wybieranie ścieżki dźwiękowej w bazie za pośrednictwem radia, a już niebawem, z okazji Scream Fest (od 1 listopada 2022 r.) będziemy mogli kupić Chernobylite wraz z dodatkami o 40% taniej na Steamie, GOG-u i w Epic Games Store.