Zaproszenie do kolejnej próby eksploracji i rozwiązywania tajemnic Czarnobyla wystosowało do nas polskie studio Vimagineo. Gra będzie dostępna wyłącznie na gogle VR (Meta Quest, Oculus Rift, PlayStation VR oraz PC VR).

Niebawem, bo już 11 października 2022 r. wkroczymy do Strefy raz jeszcze tym razem w osnowie z teorii spiskowych, które zadają kłam przedstawianej w zeznaniach i podręcznikach katastrofie związanej z elektrownią atomową w Czarnobylu. W skrócie: mowa o różnych wersjach teraźniejszości, podróżach w czasie, próbach naprawiania wszystkiego i ratowania świata.

Chernobyl Again wykorzystuje zeskanowanej w 3D ujęcia czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Zonę ponoć odczujemy na własnej skórze, za sprawa mrocznej atmosfery i fabuły pełnej zwrotów akcji (oraz łamigłówek rozrzuconych w czasie i przestrzeni). Główny cel gry to powstrzymanie wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz jego konsekwencji (w naszej i alternatywnych wersjach rzeczywistości). Główną bohaterką gry jest Olena Ponomarenko, ukraińską naukowczyni odpowiedzialną za odkrycie podróży w czasie, która ma też prywatne marzenia – by spotkać się raz jeszcze z rodzicami. Wokół – świat pełen intryg potężnych sił politycznych, które (jakże to zaskakujące) pragną przywrócenia dawnego światowego porządku.