Na świecie są rzeczy dziwne, zaskakujące i najdziwniejsze – jak chociażby reinkarnacja obudowy od Amigi 3000, która nie pasuje do oryginalnej płyty głównej Amigi 3000…

Stojący za powyższym pomysłem Steve Jones postanowił zaskoczyć nas jeszcze raz, oferując monitor w stylu retro, dobrze wyposażony w złącza i miejsce na montaż ekwipunku retro, na dodatek zachowujący oldschoolową stylistykę CRT, jakże dobrze komponująca się z tym całym retro.

Checkmate 19” IPS Retro Monitor wyceniono na niemal 250 funtów (prawie 1400 zł), do czego trzeba jeszcze doliczyć transport i cło oraz… sam panel LCD (za kolejne 100-150 funtów), bo bazowy projekt takiego nie obejmuje. Za to intrygująco wygląda wyposażenie Checkmate 19”, w którym uwzględniono złącza RGB, D-Sub, miejsce na Raspberry Pi lub MiSTera, a także dostosowaną do kompletu torebkę do przenoszenia monitora. Wszystko wspaniale, ale warto zaznaczyć, że za każdy dodatkowy moduł lub opcję trzeba dopłacić. Do końca kampanii pozostało jeszcze 10 dni, a kwota zbiórki jak na razie dobiła do połowy finansowania Checkmate 19” – ładnie, ambitnie, ale może się nie udać.

PS W pseudotubie udającej CRT mieszczą się dodatkowe moduły i głośniczki.