Dobre wieści dla wielbicieli boomer shooterów. Spośród dawnych klasyków – właśnie wyłonił się Chasm: The Rift z 1997 r., który właśnie doczekał się edycji sterowanej padem.

W czasach, gdy debiutował Chasm: The Rift – boomer shooter jeszcze nie były w ten sposób nazywane – wciąż mówiono o first person shooterach. SNEG przywraca z przeszłości Chasm: The Rift w zmodyfikowanej wersji – wraz z poprawkami, w większej rozdzielczości i oprawie graficznej lepszej jakości. Gra jednocześnie debiutuje na konsolach Xbox One, Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Nowa wersja oferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K na konsolach obecnej generacji oraz sterowanie dostosowane do poszczególnych kontrolerów, w tym także dla Steam Decka, jak i obsługę żyroskopem na konsolach Sony i Nintendo (plus zabawę z DualSense i adaptacyjnymi spustami). Zmiany w interfejsie gry obejmują m.in. sterowanie postacią, dobór celownika, uwzględniono również trudności.

Fabuła Chasm: The Rift opowiada o losach jednego z członków jednostki specjalnej komandosów, który w trafił do tajemniczego miejsca. Pierwsze starcie kończy się eliminacją przeciwnika, a wokół krążą dziwaczne stworzenia. Podobno w atmosferze Ziemi powstały szczeliny czasowe, które przemieniły normalne formy życia, co oznacza, że oprócz eliminacji mutantów trzeba będzie załatać tez kilka dziur. Wersja gry na PC (Steam i GOG) obsługuje fanowskie mody. Na Steamie dostępne jest demo gry.