Headware Games pracuje nad bardzo ciekawą grą, zrealizowaną w stylistyce mogącej budzić skojarzenia z produkcjami lat 90. Nostalgia gwarantowana.

Zaprezentowany przez wydawcę, Ratalaika Games, fragment rozgrywki w Chasing Static – przedstawia bardzo ciekawą wizję. Chasing Static może zostać pomylone z tytułem wydanym na PlayStation, ponieważ niektóre z elementów interfejsu, a także sama grafika są mocno inspirowane latami dziewięćdziesiątymi. Część graczy taka stylistyka odrzuci, innych przyciągnie jak magnes.

Horror psychologiczny zabierze graczy do wiejskich terenów znajdujących się w Walii. Bohaterem historii jest Chris Selwood, człowiek trafiający na ślady tajemniczego ośrodka. Chris podejmie się zrozumienia tego, co mogło się stać z zaginionymi mieszkańcami okolicy. Do ciekawych mechanik należy skupianie się na audio. Gracz będzie musiał eksplorować otoczenie i między innymi odnajdywać anomalie związanych z dźwiękiem. Twórcy tłumaczą, że starali się położyć duży nacisk na stworzenie odpowiedniego klimatu gry. Na Steamie dostępna jest wersja demo gry. Chasing Static zostanie również wydane na konsolach.