Fizyczne oraz cyfrowe wydania Charon’s Staircase na PC, PlayStation 4 i Playstation 5, Xboxa One oraz Xboxy Series S i X oraz Nintendo Switch zobaczymy w październiku 2022 r.

Charon’s Staircase hiszpańskiego Indigo Studios ma być wciągająca, pełną tajemnic grą, która koncentruje się na eksploracji, jednocześnie prowadząc mroczną i dramatyczną narrację. W towarzystwie złowrogiego otoczenia, groźnej muzyki i pełnej fabuły gra zabierze nas do nawiedzonego świata.

Historia tej opowieści toczy się w latach 70., kiedy to totalitarny reżim, znany jako Ministerstwo, rządził żelazną ręką. Podczas swojego panowania popełnili wiele nieludzkich i złowrogich czynów, ale te czasy minęły, a teraz dawne totalitarne państwo aspiruje do członkostwa w Unii Europejskiej.

W grze wcielimy się w agenta o kryptonimie: Desmond, wysłanego przez Ministerstwo, którego zadaniem będzie odzyskanie i zniszczenie tajnych dokumentów z posiadłości Oack Grove, ujawniających przerażające działania, które miały miejsce w przeszłości. Jednak podróż poprowadzi do makabrycznego odkrycia, które kryje się pod nazwą Projekt Alpha.