Rozwalanie obcych w komiksowym stylu nabiera rozpędu – dynamiczny FPS studia Cobble Games (wydawcą jest Gaming Factory) zbiera fundusze na kilka ciekawych progów finansowania kampanii crowdfundingowej. Na zachętę kusi demem, które da nam szansę zakosztować rozgrywki (i totalnej rozwałki, bo nie tylko z przeciwników cartoonowe wióry lecą…).

O finisz kampanii na Kickstarterze, która potrwa aż do 24 grudnia 2021 r. właściwie nie musimy się martwić. Już pierwsze jej godziny dostarczyły deweloperom takich emocji, że… (zacytujemy sprzedaż paczki Duke’s Incarnation):

„Nie wiem kim jesteś dobry człowieku, który kupił nagrodę za 1500 euro, ale cię kocham.” – Krzysztof Orzędowski, CEO Cobble Games

W telegraficznym skrócie – powalczymy w komiksowej otoczce w kampanii, w której brutalność jest wskazana, rozbijanie ścian również, a sami twórcy określają Chains of Fury znacząco: metroidvania boomer shooter. Na stronie Steam projektu właśnie pojawiło się kolejne demo, zaś sama gra (na która na Kickstarterze już da się zagłosować portfelem) zmierza na ekrany PC, Switcha, Xboxów oraz PlayStation.

Chains of Fury ma trafić (właściwie: wstrzelić się) w gusta fanów Duke Nukema i XIII, a jego twórcy nie szczędzą graczom hektolitrów kreskówkowej krwi. Gra docelowo ma być krwista, pełna easter eggów, odniesień do popkultury i czarnego humoru. Słowem – klasyczny w formie boomer shooter w oprawie wyjętej z kart komiksu i osnowie zbudowanej z dowcipów.

Cechą charakterystyczną Chains Fury ma być możliwość totalnej destrukcji otoczenia (ścian i przeszkód), a także wykorzystania niektórych elementów (np. zamkniętych drzwi) do eliminacji przeciwników (za jednym, solidnym kopniakiem). Odnosząc się to takich sław jak klasyczny Duke Nukem 3D – autorzy wysoko stawiają sobie poprzeczkę, ale i progi kampanii na Kickstarterze podpowiadają, że dobrze rozumieją temat. O ile pierwszy z progów zapewne pęknie w 24 godziny od startu (7500 euro), to kolejne podpowiadają, w jakim kierunku to wszystko zmierza. Za 15 000 euro – dostaniemy Gore Executions (i integrację z Twitterem, ale to już poza oczekiwaniami wielbicieli boomer shooterów). Szczególnie interesujący jest próg 30 000 euro, który zapewni opcję wykorzystania w grze klasycznych WAD-ów z Dooma. Za 140 000 euro stoi obietnica online’owego trybu multiplayer (domyślnie będzie split screen multiplayer). Po zakończeniu kampanii na Kickstarterze Chains of Fury najpierw pojawi się na PC, w dalszej kolejności na konsolach Nintendo Switch, Xboxach oraz PlayStation.