Bo Europa Środkowa i Wschodnia zasługują na swoją nagrodę.

Fundacja Indie Games Poland ogłosiła dziś nowy konkurs dla twórców gier komputerowych z naszego regionu – CEEGA (Central & Eastern European Games Awards). Biorąc pod uwagę gamingowy rozwój Europy Centralnej i Wschodniej i fakt, że pracuje w niej 25 000 osób (w tym, jak podkreślają organizatorzy nagrody, rosnący procent kobiet) zmobilizował szesnaście organizacji z piętnastu krajów do wspólnego działania.

Jury nagrody przyznawanej w ośmiu kategoriach (Visual Art, Audio, Design, Narrative, Technology, Hidden Gem, Best Mobile Game i Best Game) zasiadają przedstawiciele wszystkich piętnastu krajów: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Węgier, Łotwy, Litwy, Macedonii, Mołdawii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy, po jednym dziennikarzu i przedstawicielu branży. Sama nagroda będzie przyznawana tytułom wydanym w okresie roku od lipca do lipca, nie zobaczymy więc nominacji dla Wiedźmina 3, ale Polska i tak jest silnie reprezentowana.

Szanse na otrzymanie nagrody, która zostanie przyznana po raz pierwszy 13 października podczas PGA ma Frostpunk (3 nominacje), Ruiner (2 nominacje) a także Seven: The Days Long Gone i Ancestors Legacy. Z tytułów zagranicznych najwięcej nominacji otrzymały Chuchel i Kingdom Come: Deliverance (po 3 nominacje). Spośród mniejszych tytułów uwagę zwracają produkcje takie jak Inked czy Elea, ale ogłaszający nominacje Maciej Miąsik z dumą przyznał, że nic nie potrafi o nich powiedzieć, zachęcając zgromadzonych dziennikarzy, by odkryli je sami. Lista organizatorów i informacje o projekcie dostępne są na oficjalnej stronie CEEGA .