Bez wahania należy powiedzieć, że to niewesołe wieści dla każdego, kto w którymkolwiek okresie zaczytywał się w tym przecierającym szlaki w branży czasopiśmie.

Nie jest to oczywiście definitywny koniec CD-Action, ale bardzo prawdopodobne, że jego początek. Już 2019 rok nie przynosił dobrych wyników, a z redakcją pożegnało się kilku wiodących dziennikarzy, w tym ówczesny naczelny – Dawid „spikain” Bojarski. Jesienią doszło do połączenia redakcji z PC Formatem [wcześniej przeniesiono z Warszawy do Wrocławia redakcję magazynu PC Format, zmieniając jednocześnie redaktora naczelnego i wymieniając niemal cały zespół – przypis red.], ale jak widać nie przyniosło to długofalowych rezultatów. Coraz bardziej cięto koszty, a ostatni jak dotąd numer został wydany po raz pierwszy bez covera. Jako pierwszy o wypowiedzeniach redaktorów napisał serwis Polski Gamedev, co zostało potwierdzone przez samą redakcję.

Teraz wydawnictwo Bauer wystosowało oświadczenie, wedle którego zarówno CD-Action, jak i PC Format jeszcze będą się pojawiać. W opinii wielu osób jest to jednak zasłona dymna, aby przeczekać wszystko aż do upłynięcia okresów wypowiedzenia. Jak będzie? Zobaczymy.