To będzie miła i nostalgiczna podróż w lata 90., kiedy to Akihiro Yokoi i Aki Maita pod szyldem Bandai stworzyli dla świata grę w formie breloczka do kluczy – nazwaną Tamagotchi.

Polskie studio Mawges specjalizuje się we współczesnych wariantach wirtualnych zwierzątek, prezentowanych w formie symulowanego, monochromatycznego wyświetlacza LCD. Catagotchi https://www.nintendo.com/store/products/catgotchi-virtual-pet-switch/  (jak podpowiada mikstura słów pochodzących języka angielskiego i japońskiego) ma coś wspólnego z wykluwającymi się z jaja Tamagotchi kotkami. Tym samym już dziś na Switchu mamy okazję zająć się wirtualnym kociakiem.

Kota należy karmić, bawić się z nim i otaczać opieką. W zamian za dobre sprawowanie opiekuna – wirtualne zwierzątko będzie rosło. Im więcej czasu z nim spędzimy, tym szczęśliwsze stworzenie. Jeśli zaczniemy wypierać obowiązki – kociak może zasmucić się albo zachorować. Twórcy gry obiecują nam więcej – tzn. opiekę nad całą gromadką kotów oraz opcję odblokowania kociaków różnych ras.

Studio Mawges ma już na swoim koncie m.in.: Snake Classic Retro, Wildagotchi: Virtual Pet oraz Dogotchi: Virtual Pet.