Symulator odnawiania średniowiecznych posiadłości niebawem trafi na rynek i prawdopodobnie podbije serca wielbicieli totalnych remontów.

Na początku był House Flipper – symulator inwestora, który nieustannie szuka domów do wyremontowania. Później wspomniany inwestor może sprzedać odnowione nieruchomości z zyskiem. Dla wielu ludzi sam proces sprzątania ogródka, czyszczenia pomieszczeń, wyrzucania brzydkich mebli, kupowania nowych mebli, malowania ścian i tak dalej, to po prostu czysta przyjemność. Gra odniosła duży sukces, więc trudno dziwić się temu, że niebawem doczekamy się podobnego tytułu – Castle Flippera.

W gruncie rzeczy Castle Flipper będzie bardzo podobny do House Flippera, ale tym razem gracze będą mogli zabrać się za odnawianie zamków oraz mniejszych, średniowiecznych budynków. Sprawdzona formuła zostanie przeniesiona do trochę innej rzeczywistości, więc nabywcy Castle Flippera będą się skupiać na renowacji zniszczonych zamków. Naprawa zrujnowanych mebli, czyszczenie brudnych miejsc, zapełnianie kamiennych dziur w ścianach, sadzenie drzewek, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to również i ścinanie drzew. Mniej więcej tak będzie wyglądać rozgrywka w Castle Flipper, ale sama rozgrywka ma oferować znacznie więcej aktywności.

Premiera tytułu została zaplanowana na 27 maja 2021 roku. Więcej informacji na temat Castle Flipper znajduje się na oficjalnej stronie Steam.