W wewnętrznej notatce pozyskanej przez serwis Kotaku.

Temat problemów w BioWare się nie kończy – jak pisaliśmy, Kotaku przygotowało obszerny raport dotyczący problemów związanych z produkcją Dragon Age: Inquisition, Mass Effect: Andromeda i wreszcie Anthem, najgorzej ocenianej gry w historii studia. Po dość kiepskiej odpowiedzi, przygotowanej przez EA i BioWare, w której autorowi raportu, Jasonowi Schreierowi, i całej publikacji zarzuca się szkodzenie branży i jej standardom, Casey Hudson, dyrektor główny studia przygotował wewnętrzną notatkę, gdzie przyznaje, że problemy istnieją i kierownictwo zamierza je rozwiązać.

Hudson podkreślił, że głównym powodem, dla którego BioWare i EA potępiły raport Kotaku był fakt wskazania niektórych osób z kierownictwa studia z nazwiska, co mogło zaszkodzić morale tych członków ekipy. Uzasadnienie to jest o tyle niezrozumiałe, że żadna z dwóch firm nie miała okazji przeczytać obszernej publikacji przed wywieszeniem odpowiedzi na nią, jednocześnie odmawiając udzielenia jakichkolwiek komentarzy na ten temat.

Z notatki pracownicy dowiedzieli się, że od swojego powrotu do BioWare w 2017 Hudson zdaje sobie sprawę z problemów i dąży do tego, by firma znowu stała się miejscem, w którym przyjemnie się pracuje i funkcjonuje. Idą więc zmiany – w strukturze studia, sposobie podejmowania decyzji i zmniejszeniu presji podczas tworzenia gier. Jak i czy zostanie to dokonane – czas pokaże.