Niezależni twórcy gier z amerykańskiego studia Tezcatek przygotowują side-scrollera inspirowanego Castlevanią.

Gdy potężny Książę Dracula zmartwychwstał i osaczył wraz ze swoją armią umarłych niegdyś spokojną krainę, zamieszkujący ją osadnicy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Aby stawić opór Draculi, zadaniem graczy będzie pokierowanie łowców wampirów przez tereny nawiedzone przez umarlaków, prowadzące do bram starożytnego zamku i powstrzymanie hrabiego od sprowadzenia na świat wiecznej ciemności. Do wyboru otrzymamy dwie grywalne postacie (piromankę Irinę oraz opata Dorina), każda z nich posiadająca własny zestaw umiejętności. Podczas przygody okiełznamy moc piekielnego ognia polując na wampiry i wymierzymy boską sprawiedliwość w walce z nieczystą siłą. W międzyczasie odnajdziemy duchowe klejnoty i ukryte pergaminy zwiększające nasze zdolności. Głównym założeniem dewelopera w trakcie projektowania gry jest zachowanie swobody sterowania w stylu Super Castlevanii IV oraz stworzenie wrogów i przeszkód, które będą dostosowane do rzucenia wyzwania naszym bohaterom.

„Carpathian Night czerpie inspiracje z wielu źródeł, ale przede wszystkim jest hołdem dla Super Castlevanii IV. Fani tego klasycznego tytułu ze SNES-a powinni zapoznać się z Carpathian Night, gdyż ta gra zostanie stworzona właśnie dla nich. Doświadczenie to będzie jednocześnie znajome, ale i zupełnie nowe.” – Cesar Hernandez, dyrektor i założyciel studia Tezcatek

Carpathian Night ma pojawić się w 2022 roku na komputerach PC. Twórcy planują w przyszłości wydanie gry na konsolach Sony, Nintendo i Microsoftu. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.