Myślicie, że Mega Man to tylko główna seria gier i może ze dwie oboczne serie? Srogo się mylicie! Capcom natomiast nie myli się zapowiadając tę składankę…

Mega Man zawsze był dla mnie synonimem jakości. Może po prostu miałem szczęście i ominąłem te co gorsze tytuły w serii, ale wszystko w co miałem okazję zagrać było co najmniej dobre. Były też takie gry jak pierwsza odsłona obocznej serii Mega Man X, która moim zdaniem do dziś jest jedną z najlepszych platformówek/gier akcji w jakie grałem.

Najpierw pojawił się nieoficjalny wyciek informacji na Playstation Store w Hong Kongu, a teraz Capcom postanowił oficjalnie potwierdzić całą sprawę – doczekamy się wydania kompilacji serii Mega Man Zero oraz Mega Man ZX. Gra ma wyjść 21 stycznia na PC (Steam), PS4, Xboxa One oraz Switcha. Gry z serii Mega Man Zero oryginalnie wychodziły na Gameboya Advance, natomiast tytuły z serii ZX zostały wydane na Nintendo DS. Łącznie w składance znajduje się sześć gier. Jeśli zdecydujecie się na preorder to dostaniecie też DLC z dodatkową muzyką oraz remiksami.

Taki ruch ze strony Capcomu nie dziwi – Zero to bardzo popularna postać, a jego gry przypominają pod względem gameplayu wspomnianego Mega Mana X. Z kolei ZX oraz ZX Advent spotkały się w swoim czasie z całkiem dobry przyjęciem ze strony zarówno krytyków, jak i graczy więc dołączenie ich do takiej paczki jest po prostu dobrym ruchem. Gry doczekają się dodatkowych funkcji takich jak ułatwiający grę Casual Scenario Mode czy możliwość zapisu w środku planszy (Save-Assist). Może będzie też obejrzeć oryginalne grafiki z gry, posłuchać muzyki lub grać w oryginalnej wersji graficznej, a jeśli chcemy poczuć się nowocześnie – z włączonym filtrem wygładzającym grafikę.

Trailer zapowiadający składankę możecie obejrzeć poniżej: