Zapowiedziana w zeszłym roku gra hiszpańskiego studia Out of the Blue doczeka się limitowanych, fizycznych wydań w pudełkach w wersjach dla konsol Sony. Premiera w europejskich sklepach już 19 maja 2022 r.

Posiadacze konsol PlayStation 5 będą mogli nabyć Call of the Sea w wersji Journey Edition, natomiast specjalne, pudełkowe wydanie na PlayStation 4 i PlayStation 5 dostanie podtytuł Norah’s Diary Edition.

Fizyczne wydania zostaną przygotowane przez Meridiem Games i to w nakładzie zaledwie 1000 sztuk dla PS5 (Journey Edition) i 1000 dla PS4 lub PS5 (Norah’s Diary Edition). Edycja dla PlayStation 4 będzie zawierać specjalne etui, książkę z grafikami koncepcyjnymi, dwie pocztówki, bilet podróżny i plakat.

W wersji Journey Edition dodatkowo otrzymamy ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Eduardo De la Iglesia wydaną na kolorowym winylu oraz 130-stronicowego artbooka z grafikami z gry oraz tryz litografie.

Fabuła Call of the Sea rozgrywa się w 1934 na południowym Pacyfiku. Główna bohaterka – Norah przepłynęła ocean poszukując zaginionego męża i jego ekspedycji. Trafiła na bezimienną, zapomnianą wyspę, usianą pozostałościami po zaginionej cywilizacji. Środowisko gry zrealizowano na bazie Unreal Engine 4, w grze usłyszymy narrację w wykonaniu Cissy Jones.