Call of Duty: WWII od Activision przekroczyło ponad 500 milionów dolarów zysków z globalnej sprzedaży podczas pierwszy trzech dni po premierze, bijąc łączne wyniki box office popularnych filmów kinowych: „Thor: Ragnarok” i „Wonder Woman”.

Na platformie PlayStation 4 Call of Duty: WWII ustanowiło rekord i stało się najlepiej sprzedającą się cyfrową pełną wersją gry w pierwszym dniu dystrybucji (porównując liczby sprzedanych egzemplarzy). Poruszająca fabuła, twardo osadzony w realiach tryb wieloosobowy oraz przerażający tryb Zombie Naziści przyciągnęły tłumy graczy.

„Na nasze wezwanie do zebrania swoich oddziałów odpowiedziała największa liczba graczy, jaką kiedykolwiek zebraliśmy na bieżącej generacji konsol i PC” – powiedział Eric Hirshberg, prezes Activision. „Call of Duty: WWII powraca do korzeni serii i rezultaty są niesamowite. W pierwszy weekend dystrybucji sprzedało się dwa razy więcej egzemplarzy niż w zeszłym roku i ustanowiliśmy rekord pobrań pełnej wersji gry w dniu premiery na PlayStation 4. Nasz wynik 500 milionów dolarów zysku w pierwszym weekendzie sprzedaży nie tylko przewyższa wyniki „Thor: Ragnarok”, jest w istocie większy niż łączne wyniki weekendu otwarcia „Thora” i „Wonder Woman”. I jesteśmy gotowi wspierać społeczność ciągłymi ulepszeniami i nową zawartością”.

W skład prezentowanych kwot wchodzą wchodzi utarg ze sprzedaży wersji fizycznej i cyfrowej Call of Duty: WWII, wyniki premier filmowych dotyczące trzech pierwszych dni dystrybucji po dacie premiery pochodzące z upublicznionych danych, informacji o sprzedaży gry pozyskane od klientów w punktach dystrybucji i wewnętrzne szacunki Activision.