Historyk, autor książki Commodore – The Inside Story, dawniej szef brytyjskiego oddziału Commodore’a zaprasza pod wspólny parasol serwisu internetowego oraz marzy o nakręceniu filmu dokumentalnego na jaki Commodore zasłużył.

Davida Pleasance’a nie musimy specjalnie przedstawiać – sam opowiadał o swojej działalności wielokrotnie m.in. podczas kolejnych edycji Pixel Heaven. Teraz były szef brytyjskiego oddziału Commodore’a (i twórca fuzji Amigi i Batmana) zachęca do przystąpienia do globalnego stowarzyszenia. Odpłatnie.

Składki, które proponuje David zostaną przeznaczone na zbudowanie serwisu społecznościowego łączącego informacje o użytkownikach i grupach użytkowników z geolokalizacją, co ma być pomocne np. podczas wyszukiwania serwisów i usług związanych z naprawami sprzętowymi. Więcej – planowany portal ma również posłużyć do kontaktowania ze sobą artystów i programistów, którzy chcieliby współpracować nad projektami gier. Zgodnie z opowieścią Davida – wszystko to znajdziemy w planowanym serwisie WWW.

David Pleasance informuje o sześciu współpracującym z nim webmasterami i zachęca do współpracy, jego celem jest stworzenie największej i najpotężniejszej społeczności zgromadzonej wokół produktów firmy Commodore. Finansowe wsparcie tego projektu (w formie subskypcji) ma być wykorzystane do realizacji projektów softwarte’owych i sprzętowych – takich, które przyniosą całej społeczności jakieś korzyści. Koszt uczestnictwa dla zainteresowanych to 30 funtów rocznie dla osób indywidualnych i 100 funtów dla klubów użytkowników oraz firm i usługodawców. Na osłodę pierwszego (roku) wydatków – cyfrowe treści: filmy, Cosmic Force na C64, cyfrowa wersja Commodore The Inside Story, audiobook Dana Wooda, Viva Amiga Remix. Nie będzie zbiórki funduszy na Kickstarterze, a 20% przychodów nowego serwisu zostanie przeznaczone na marketing i promocje projektów jego użytkowników.  Docelowo CAGA będzie także źródłem informacji historycznych, miejscem do przyznawania corocznych nagród, a wszyscy użytkownicy zyskają prawo do wykorzystywania logo serwisu w swoich projektach.

David Pleasance wspomina w swojej wypowiedzi, że historia powstania firmy Commmodore, od uratowania Jacka Tramiela z obozu koncentracyjnego, przez jego pierwszy sklep usługowy w Bronksie, po milionowe imperium zasłużyła na dokument w hollywoodzkim stylu. Wsparcia w projekcie udzielają m.in. Amiga Bill, Paolo D’Urso (Modern/Darkage^X-Zone), seriws RetroEZ.com.