Bycie ninją jest fajne. Cyberwszczepy są fajne. Bycie cyber ninja to już jakieś totalne wyżyny fajności. Do tego kawał świetnie zapowiadającej się gry i mózg wybucha od nadmiaru dobra!

Z czym mamy do czynienia? Bushiden to ufundowany na Kickstarterze action platformer w którym wcielamy się w cyberninję i jak można się domyślić przebijamy się przez kolejne poziomy kładąc pokotem hordy przeciwników. Tutaj możecie obejrzeć trailer ze strony Kickstartera:

A poniżej dowiedzieć się czegoś więcej o fabule:

Coś więcej? Wiemy, że będzie miała siedem poziomów plus prolog, a do tego będą też elementy Metroidvanii, bo każdy zabity boss będzie dawał naszemu bohaterowi dodatkową umiejętność. Do tego do skończonych poziomów będzie można wracać tak, by odkryć kolejne sekrety. Duży aspekt twórcy kładą na walkę i jej płynność – podobno w etapach mają pojawiać się momenty, w których trzeba będzie radzić sobie z napływającymi hordami przeciwników. To co mnie osobiście zaciekawiło to poniższy gameplay:


Nie wiem jak na was, ale na mnie to robi wrażenie i to spore. Bardzo płynna animacja, świetnie wyglądające ataki, przeciwnicy którzy muszą Cię trafić by zranić – czegoż chcieć więcej? Do tego znakomita muzyka! Jedyne co tutaj kuleje to trochę design poziomu – wydaje się on szary i nijaki. Jeśli jednak akcja jest tak dobrze zrobiona jak zapowiada, to powyższy filmik to ja jestem kupiony. Twórcy zapowiadają też specjalne ataki w formie zaklęć, ulepszenia poruszania czy atakowania. Dla mnie wygląda to wszystko jak współczesna kombinacja Shinobi, Stridera i Castelvanii. Wszystkie trzy gry uwielbiam więc chyba czas będzie złapać się za Bushiden!

Gra ma wyjść w 2020 roku na PS4, Switcha oraz PC (Steam).