Angel Shores w USA i Seaside Valley w Europie w odświeżonych edycjach to tylko cześć atrakcji, jakie szykują nam twórcy Bus Simulatora 21. Do dobrze znanych z poprzednich części modelki autobusów (Mercedes-Benz, Setra, IVECO BUS i MAN) dojdzie kolejne 30 modeli, wytworzonych w wirtualnych zakładach Volvo, Alexander Dennisa, Scanii, BYD, Grande West i Blue Bird.

Otwarty świat i dziesiątki busów do wyboru, czego może chcieć więcej kierowca autobusu (po wyczerpującym dniu pracy za kółkiem)? Do tego dwa olbrzymie miasta, tryb swobodnej eksploracji dzielnic (w tym tętniącej życiem dzielnicy chińskiej, promenady, pagórkowatych terenów wiejskich i biznesowego dystryktu pełnego biurowców). Do wyborów również kila poziomów trudności i trybów rozgrywki.

Nabijanie kilometrówek autobusem chyba jeszcze nie było nigdy tak przyjemne – bo obok zabawy w kierowcę, będzie też szansa na spróbowanie własnych sił jako menedżer – tworzący rozkłady jazdy, kupujący i sprzedający autobusy, planujący wydajność sieci komunikacyjnej (ze szczególnym uwzględnieniem godzin szczytu) i bawiący się dziesiątkami innych, pomniejszych zadań związanych z zapewnieniem sprawnego transportu miejskiego. Oczywiście cześć menedżerską możemy zautomatyzować, pozostawiając sobie jedynie kierowanie autobusami i spędzanie czasu za kółkiem. W Bus Simulatorze 21 zmodyfikowano system ruchu, SI przechodniów, poprawiono grafikę i dynamiczny cykl dnia i nocy (połączony z systemem godzin szczytu), a także wprowadzono zróżnicowane warunki pogodowe. Będziemy mogli bawić się zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i wziąć udział w grze wieloosobowej, zbierając nagrody za ostrożną i punktualną jazdę (w dni wypłat). Będzie też szansa na zwiedzanie – przejmowanie kontroli na trasach autobusów sterowanych przez komputer, przyspieszanie czasu, szybkie podróże pomiędzy przystankami. To prawdopodobnie najbardziej kompleksowy symulator miejskiego ruchu drogowego, w jaki przyjdzie nam zagrać. Bonusowo możemy w nim poprowadzić piętrusy, autobusy elektryczne, a wewnątrz pojazdów usłyszymy dialogi pasażerów (prowadzone po angielsku i niemiecku). Niekiedy przyjdzie nam radzić sobie z nietypowymi sytuacji (zabrudzone wnętrza, gapowicze, zablokowane przystanki). Bus Simulator 21 obsługuje popularne typy kierownic i kontrolerów, a także funkcję Tobii Eye Tracking i TrackIR. Premierę Bus Simulator 21 zaplanowano na 7.09.2021 r. na PC, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.